ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA svojpomocne.
Stiahnite si e-knihu ZDARMA a odhaľte loptičkovú rehabilitačnú techniku, vďaka ktorej výrazne zredukujete napätie v chrbte.
ZMIERNITE si svoje UTRPENIE z BOLESTI CHRBTA svojpomocne.
Stiahnite si e-knihu ZDARMA a odhaľte loptičkovú rehabilitačnú techniku, vďaka ktorej výrazne zredukujete napätie v chrbte.
Asi pred rokom som sa pri hľadaní informácii “ako zmierniť chronickú bolesť chrbta” preklikal na Googli na zaujímavú a jedinečnú pomôcku – na akupresúrnu masážnu podložku.
S akupresúrou som mal pozitívne osobné skúsenosti, ale o masážnej pomôcke som nemal žiadneho tušenia. Keďže som otvorený zaujímavým a prospešným veciam týkajúcich sa uzdravovania bolesti chrbta, rozhodol som sa, že ju otestujem.
Výsledkom tohto testu je tento článok, vďaka ktorému sa dozviete účinky akupresúrnej podložky na bolesti v krížovej oblasti, na bolesti lýtok, achiloviek a chodidiel po veľkom fyzickom výkone.
Akupresurna podložka vyzerá na prvý pohľad ako bežná podložka na cvičenie. Ale predsa sa dosť odlišuje od podložiek na jógu, pilates a iné cvičebné podložky. 🙂
Akupresúrnu podložku som si vybral z týchto troch dôvodov:
Optimálne rozmery pre praktické použitie
Jej miery d=66 cm x š=41 zaručujú jednoduchú manipuláciu.
Nie je ani príliš veľká ani príliš malá, je ľahko prenosná, rýchlo zbaliteľná a dá sa využiť prakticky na všetky časti tela.
Optimálna cena
Keďže v dnešnej dobe vám nedá nikto nič zdarma, tak rozhodujúca bola i prijateľná cena podložky. Cena podložky je len od 15 EUR (podľa typu) a je to investícia na celý život.
Optimálny počet akupresúrnych hrotov
Posledným kritériom bol počet bielych krúžkov a počet hrotov alebo lepšie povedané hrotíkov. Čím ich je viac, tým je šetrnejšia k vašej pokožke.
Oukej 🙂 Kritéria výberu akupresúrnej podložky máme za sebou a rovno vás pozývam na testovanie. 🙂
Na čo som sa pri testovaní zameral? Určil som si niekoľko kritérií:
1. miesto aplikácie: krížová oblasť, lýtka, achilovky a chodidlá
2. dĺžka použitia: od 10 do 30 min v závislosti od veľkosti svalovej skupiny (kríže 20-30 min, lýtka a chodidlá 10 min)
3. frekvencia použitia: vždy po ťažkom fyzickom výkone (šport, ťažšia manuálna práca)
4. obdobie testovania: 3 mesiace každá svalová skupina
5. pocity pri aplikovaní podložky
6. určenie stupnice bolesti v aplikovanej oblasti od 0 (žiadna) až po 5 (neznesiteľná)
Testoval som akupresúrnu podložku na každú svalovú skupinu 3 mesiace vždy po ťažkej fyzickej námahe. U mňa to bol futbal a manuálna práca okolo domu (napr. výkopové práce, kde dostali zabrať kríže).
Vždy som použil podložku pred spaním a v závislosti od svalovej skupiny som si určil dĺžku použitia. Čím väčšia plocha, tým dlhší čas.
Aplikovanie podložky na kríže trvalo 20 až 30 minút. Na lýtka, achilovky a chodidlá maximálne 10-15 min.
Po cca 2 hod futbale v telocvični ma najviac boleli kríže a lýtka (achilovky) a chodidlá. V krížoch som pociťoval bolesť stupňa 2 (mierna bolesť) a v lýtkach stupňa 3 (stredná bolesť).
Približne 2 hodiny po futbale a cca 30 min pred spaním som si aplikoval podložku na bolestivé miesta.
Po 5 minútach som v lýtkach už necítil žiadnu bolesť a v krížoch som pociťoval pokles bolesti z 2 na stupeň 1.
Pocity po aplikovaní akupresúrnej masážnej podložky boli celkom zaujímavé najprv to mierne pichalo ale potom som cítil trošku svrbenie alebo pálenie a nakoniec príjemné teplo.
Pravdepodobne nastal proces prekrvenia a vyplavenie hormónu šťastia, ktorý utlmuje bolesť. 🙂
Z dlhodobého hľadiska musím povedať, že som sa cítil vitálnejší, bolesti v lýtkach boli po futbale miernejšie a čas na ich regeneráciu sa skrátil vďaka podložke.
Po dlhodobom používaní podložky som po futbale nepociťoval žiadne nepríjemné bolesti v oblasti lýtok a ani dokonca v chrbte.
Tu musím ale ešte pripomenúť, že použitie podložky som kombinoval aj s kompenzačným cvičením na svalovú nerovnováhu, ktorá vzniká pri jednostrannom zaťažení tela (aj pri futbale, aj pri lopatovaní). 🙂
Akupresurna masážna podložka sa stala mojou obľúbenou pomôckou pre relax, regeneráciu a utlmenie chronickej bolesti chrbta a iných časti pohybového aparátu.
Najčastejšie ju využívam hlavne vtedy, keď som unavený a nemám chuť cvičiť.
Aj vám odporúčam, aby ste vyskúšali jej účinky nielen na vaše problémy s krížami alebo chodidlami ale i na šiju i sedací sval. 🙂
Preto neváhajte a choďte do toho. Buď sa opýtajte vašich známych či ju nemajú náhodou zastrčenú niekde v skrini…
Naozaj dostatočný čas na to, aby ste ju poriadne otestovali na vašom chrbte a či vám pomáha zmierniť bolesť v chrbte. 🙂
Prajem Vám príjemný relax a úľavu od bolesti chrbta. 🙂
Komentáre